AKINGÜÇ ODİTORYUMU

 

Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi

Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi, İstanbul Kültür Üniversitesi’nin 10. yılında kültür ve sanata verdiği önemin son örneği olarak 16-18 Ekim 2007 günlerinde yapılan Tekfen Filarmoni Orkestrası ve Fazıl Say konserleri ile hizmete girdi. Çok amaçlı aktivelere cevap verecek nitelikteki 750 koltuk kapasiteli, 182 m2’lik kulis alanı ve 120 m2’lik toplam sahne alanına sahip oditoryum, kongre, konferans, sinema, tiyatro, konser ve çeşitli gösterilerin yapılmasına olanak veren görüntü, ses, özel ışık ve simultane tercüme sistemleriyle donaltıldı.

Genel Sanat Yönetmenliğini Soprano Ece İDİL’in yaptığı AOSM’nin üç işlevsel amacı vardır: Ulusal ve uluslararası kongre ve toplantılar ev sahipliği yapacak, “Kültür Eğitim Ailesi”nin tüm kurumları ve üniversitemizin öğrencilerinin sanatsal gelişimine katkı sağlayacak ve Bakırköy, Yeşilköy, Ataköy’ün yer aldığı büyük nüfus yoğunluğuna sahip bölgenin konser-gösteri gereksinimini karşılayacaktır.

Açılışından bu güne kadar gerçekleştirilen, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası konseri, Bolşoy Solistleri bale gösterisi yanında CSO Barok Solistleri & Erden Bilgen’in yer aldığı “Barok Aşklar” ve Cihat Aşkın Ensemble’nin sunduğu “Mozart’tan Madonna’ya” gibi tematik konserlere gösterilen ilgi sevindiricidir.

Hedefimiz, her konser sezonunda, artistik kriterleri yüksek tutulmuş bir seçimle oluşturulan konser – gösteri programlarımızla AOSM’ni İstanbul’un en büyük ilçesi ve çevresinin prestijli bir konser – gösteri merkezi haline getirmektir. Oditoryumun, klasik müzik ağırlıklı programlarımızda yer alacak sanatçılar için giderek bir referans salonu haline gelmesi, izleyiciler kadar bizleri de mutlu edecektir.

 

 

Akıngüç Oditoryumu İletişim Bilgileri

İstanbul Kültür Üniversitesi Ataköy Kampüsü, E5 Karayolu Üzeri 34156 Bakırköy – İstanbul
Tel.: (212) 498 41 41
Faks: (212) 498 43 06

 

Hızlı bağlantılar: